حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

سه شنبه, ۲۶ تیر , ۱۴۰۳ 10 محرم 1446 Tuesday, 16 July , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 408 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 2 تعداد دیدگاهها : 0×

شهرداری بابل از گذشته تا به امروز :   

                                
شهرداری بابل در سال ۱۳۰۴ خورشیدی به نام بلدیه تاسیس شده که بعدا نام شهرداری به خود گرفته است . شهرداری کار خود را در ساختمانی در محل سر حمام شروع نمود و سپس به بازار شهر انتقال یافته و در سال ۱۳۰۷ در ساختمان خیابان مدرس ( موزه فعلی ) بنا گردید . و به لحاظ گستردگی واحد ها و خدمات دیگری که روز به روز به وظایف شهرداری افزوده میگردد ، ساختمان جدید در محوطه باغ ملی در سال ۱۳۷۳ و بدست جناب آقای بشارتی ، وزیر محترم وقت کشور ، افتتاح گردید . میرزا محمد علی خان روشن در تاریخ ۱۷/۹/۱۳۱۳ بغنوان اولین شهردار بابل منصوب گردید و بمدت یکسال مسئولیت خطیر شهرداری بابل را بر عهده داشته است . آخرین شهردار بابل در دوران طاغوت عباس آمین بوده که بمدت ۲ ماه مسئولیت شهرداری بابل را از تاریخ ۱۱/۵/۵۷ تا ۱۱/۷/۵۷ بر عهده داشته است . اسماعیل رضوانیان از تاریخ ۱/۲/۵۸ بعنوان اولین شهردار بابل و جوانترین شهردار انقلاب به مدت ۲ سال و ۳ ماه مشغول فعالیت بود . شهرداری بابل تا کنون ۴۳ نفر بعنوان شهردار به خود دیده است .