طراحی سایت
پنجشنبه 1 آبان 1399.
تاریخ شمسی :
الخميس 6 ربيع أول 1442.
تاریخ قمری :
Oct 22 2020.
تاریخ میلادی :

اوقات شرعی

آمار بازدیدکنندگان سایت

6289387
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
1642
3288
14092
6193389
84956
104381
6289387

آی‌پی شما: 3.237.186.116
امروز: پنج شنبه، 01 آبان 1399

آرشیو


مطالب تا تاریخ مشخص شده آرشیومیشوند
  • از:
  • تا:

نشست مهم مسئولین شبکه بهداشت با مسئولین اتاق اصناف و اتحادیه های صنفی جهت رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی در سطح بازار شهرستان بابل :

 

 

 

نشست مهم مسئولین شبکه بهداشت با مسئولین اتاق اصناف و اتحادیه های صنفی شهرستان بابل جهت رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی در سطح بازار این شهرستان در سالن اجتماعات اتاق اصناف برگزار شد .

در این نشست که دکتر جوانیان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و رئیس شبکه بهداشت -مهندس میرزایی رئیس  بهداشت محیط شبکه بهداشت – لعلی – ظرافت و نبی زاده اعضای هیات رئیسه اتاق اصناف – روسا و اعضای هیات مدیره اتحادیه های صنفی خبازان – خواربار و لبنیات – اغذیه فروشان و هتل و رستوران حضور داشتند . حاج حسین لعلی رئیس اتاق اصناف شهرستان بابل ضمن خیرمقدم گویی به دکترجوانیان و مهندس میرزایی ، خطاب به مسئولین بهداشتی شهرستان بابل چنین گفت : ما اعتقاد راسخ داریم جهت کنترل بیماری کرونا همه باید پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند مسئولین اتاق اصناف و عزیزانی که در این نشست حضور دارند در خدمت شما هستند تا با همکاری و تعامل هم ، اجرای دقیق دستورالعمل های بهداشتی در سطح بازار شهرستان که تاکنون به نحو احسن اجرا شده را تداوم بخشیم.  به زعم ما اگر دستورالعمل های ستاد بحران کرونا شهرستان بابل را رعایت نکنیم همه با مشکل مواجه خواهیم شد امیدواریم با تداوم رعایت پروتکل های بهداشتی ، بتوانیم این بیماری را کنترل و مهار نمائیم .

رئیس اتاق اصناف شهرستان بابل در ادامه از رئیس شبکه بهداشت شهرستان بابل خواست با توجه به رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی ازسوی بازاریان شریف این شهرستان و سیر نزولی این بیماری در شهرستان بابل، نسبت به بازگشایی تالارهای این شهرستان اقدام نمایند.

 

وی درادامه خطاب به دکتر جوانیان چنین گفت : تالارهای شهرستان بابل بیش از 6 ماه تعطیل بوده و هستند صاحبان این واحد های صنفی  بیشترین خسارت  را متحمل شدند از شما انتظار داریم ترتیبی اتخاذ فرمائید  تا  تالارها با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی مجدداً فعالیت نمایند . این قول را می دهیم تالاری که پروتکل را رعایت نکند  راسا اقدام به پلمب تالارخاطی نمائیم .

در ادامه دکتر جوانیان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و رئیس شبکه بهداشت شهرستان بابل ضمن تشکر از مسئولین اتاق اصناف بخاطر برگزاری این نشست  چنین گفت : واقعیت اینست ما در صد سال گذشته بیماری مثل کرونا نداشتیم کرونا ویروسی است که مشکل تنفسی ایجاد می کند، این ویروس برخلاف دیگر ویروس ها با درگیرکردن ریه ،  باعث مرگ بیمار می شود. ما قبلا ازاین ویروس شنا ختی نداشتیم خوشبختانه با گذشت زمان این ویروس بیشتر شناخته شد واکسن این ویروس هم در دست ساخت است ولی به این زودیها به بازار نمی آید و حداقل یک پروسه 6 ماه لازم دارد تا وارد بازار شود .

وی افزود: تلاش ما اینست  با کنترل این بیماری هم چرخه زندگی مردم بگذرد و هم کسب و کار ادامه داشته باشد ما باید پروتکل ها  و دستورالعمل های بهداشتی که از مرکز به ما ابلاغ می شود را به نحو احسن اجرا نمائیم تا با مشکل مواجه نشویم شبکه بهداشت به تنهایی       نمی تواند این دستورالعمل ها را برای کنترل بیماری اجرا نماید با تعامل وهمکاری همه مردم و دستگاههای دولتی بویژه اتاق اصناف و اتحادیه های صنفی می توانیم این ویروس را کنترل نمائیم.

وی در ادامه خاطر نشان کرد : با شیوع بیماری کرونا شرایط و وضعیت کشورمان جزو کشورهایی بود که شرایط خوبی نداشت چون هنوز موج اول تمام نشده بود  موج دوم بیماری شروع شد اگر پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنیم موج سوم هم شروع خواهد شد .

رئیس شبکه بهداشت خطاب به مسئولین بازار شهرستان بابل و روسای اتحادیه های صنفی چنین گفت :  اگر سلامت بستگان و مردم برایتان  مهم است باید ترتیبی اتخاذ فرمائید تا همه بازاریان اجرای پروتکل های بهداشتی را جدی بگیرند همه باید سه فاکتور بهداشتی ( ماسک زدن – شستن دستها  وفاصله گذاری) را حتما اجرا نمایند . از شما عزیزان انتظار داریم نظارت بیشتری نمائید تا پروتکل های بهداشتی در تمام واحد های صنفی رعایت شود . ما در کنار شما هستیم هدفمان تعطیل کردن بازار نیست بلکه انتظارداریم با رعایت پروتکل های بهداشتی کسب و کار ادامه یابد.

وی افزود: پیشگیری بهتر از درمان است به زعم ما پیشگیری بسیار ساده است انتظار داریم وقتی تالارها باز شدند صاحبان تالارها با نصب تهویه مناسب و رعایت دقیق فاصله،  به برگزاری مراسم با افراد کمتر قانع باشند تا کسب و کار ادامه یابد .  امیدواریم ما دیگر شاهد افزایش بیماری نباشیم تا مجبور شویم واحدهای کسبی را تعطیل نمائیم .

به گفته دکتر جوانیان ، مرحله دوم شیوع بیماری کرونا در شهرستان بابل روبه اتمام است ولی متاسفانه آمار این بیماری در بعضی از استانها بخاطر رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی بسیار بالا رفته است. خوشبختانه ما در شهرستان بابل با مشکلات کمتری مواجه هستیم از همه عزیزان انتظار داریم مثل گذشته پروتکل بهداشتی را رعایت نمایند تا ما بتوانیم این بیماری را کاملا تحت کنترل در آوریم .

رئیس شبکه بهداشت شهرستان بابل در ادامه پیرامون درخواست رئیس اتاق اصناف این شهرستان در خصوص بازگشایی تالارها چنین گفت : اگر روند نزولی بیماری در شهرستان بابل تداوم داشته باشد در ستاد بحران کرونا این شهرستان تصمیم لازم برای بازگشایی تالارها اتخاذ خواهد شد.  امیدواریم درصورت بازگشایی تالارها ، هم صاحبان تالارها و هم صاحبان رستورانها ضمن رعایت کامل پروتکل های بهداشتی ، سقف مهمانها را رعایت نمایند تا ما با مشکل مواجه نشویم چون این بیماری همچنان با ماست و پیش بینی های صورت گرفته اینست این بیماری یک تا دوسال آینده با ما خواهد بود و فقط با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی می توانیم کرونا را کنترل کنیم .

در ادامه این نشست مهندس میرزایی رئیس بهداشت محیط شبکه بهداشت شهرستان بابل با تقدیر ازمسئولین اتاق اصناف بخاطر برگزاری این نشست بسیار مهم خطاب به آنها چنین گفت : واقعیت اینست صنوف از همیاران بسیار مهم و قابل تقدیر ما هستند اولین بخشی که برای کنترل بیماری کرونا با ما همکاری داشتند اصناف شهرستان بابل بوده است چون این عزیزان برای کنترل بیماری سه هفته بازار را تعطیل کردند .

وی افزود: ما قبلا با روند بیماری آشنایی چندانی نداشتیم ولی در حال حاضر هم با این بیماری آشنایی داریم و هم با رعایت پروتکل های بهداشتی می توانیم آن را کنترل کنیم .

مهندس میرزایی در ادامه از همکاری خوب مسئولین اتاق اصناف با ستاد بحران کرونا شهرستان بابل تقدیر کرد و خاطرنشان کرد : خوشبختانه همه برای کنترل بیماری کرونا با ما همکاری داشتند ولی اصناف سرامد همکاری بودند علیرغم اینکه اصناف خسارت دیدند ولی برای کاهش بیماری همکاری بسیار خوبی با ما داشتند به همین خاطر از مسئولین اتاق اصناف انتظار داریم نظارت  بیشتری داشته باشند تا پروتکل های بهداشتی در تمام واحدهای صنفی شهرستان رعایت گردد .

وی خطاب به مسئولین اتاق اصناف شهرستان بابل چنین گفت : هدف ما تعطیل کردن بازار نیست بلکه انتظار داریم با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی ، کسب و کار ادامه یابد. به زعم ما پیشگیری بهتر است خواهش ما از حاج آقای لعلی اینست نظارت بیشتری بر واحدهای صنفی اعمال نمایند چون همکاری اتاق اصناف برایمان بسیار مهم است امیدواریم با تداوم این همکاری بتوانیم بیماری کرونا را کنترل نمائیم.

وی افزود: فراگیر شدن ماسک زدن در جامعه برایمان بسیار مهم است چون رعایت پروتکل های بهداشتی و زدن ماسک بزرگترین عامل پیشگیری از بیماری کرونا است .

مهندس میرزایی در ادامه چنین گفت : در طول هفته ،  اطلاعات شهرستان بابل به ستاد  کرونا کشور ارائه می گردد خوشبختانه مسئولین اصناف کشور هم در ستاد کرونا  حضور دارند  هر تصمیمی که در جلسات ستاد بحران کشور گرفته شود مسئولین بازار هم همکاری دارند .

وی بازرسی از واحدهای صنفی را بسیار مهم دانست و خاطر نشان کرد : شبکه بهداشت شهرستان بابل 35 بازرس دارد  با توجه به وسعت و جمعیت شهرستان بابل در شرایط معمولی ، بازرسان شبکه  درطول سال 17 هزار صنف را بازدید می نمایند ولی با شیوع بیماری از اسفند ماه 98 تاکنون بازرسان شبکه بهداشت بیش از 40 هزار صنف را بازدید نمودند .

به گفته رئیس بهداشت محیط شهرستان بابل در حال حاضر 65 درصد از مردم شهر بابل از ماسک استفاده می نمایند انتظار ما اینست همه مردم ازماسک استفاده نمایند تا ما بتوانیم این بیماری را کنترل نمائیم .

مهندس میرزایی در پایان خطاب به مسئولین اتاق اصناف شهرستان بابل چنین گفت : اختیار لازم به شما بزرگواران داده شد تا واحدهای صنفی را جهت رعایت پروتکل های بهداشتی نظارت بیشتری نمائید انتظار ما اینست از این اختیارات به نحو احسن استفاده نمائید .  ما نمی خواهیم کسب و کار تعطیل شود  اگر پروتکل های بهداشتی کاملا رعایت شود حتی از بازگشایی تالارها هم استقبال خواهیم نمود  .

در ادامه این نشست نبی زاده عضوهیات رئیسه و دبیر اتاق اصناف شهرستان بابل خطاب به روسای اتحادیه های صنفی چنین گفت : ما به نمایندگی از شما عزیزان با مسئولین شبکه بهداشت نشست داشتیم تا ارتباط ما با مسئولین محترم این شبکه بیشترگردد، خوشبختانه جناب دکتر جوانیان برای رفع مشکلات واحدهای صنفی قول مساعد دادند امیدواریم با همکاری  و تعامل  این دوستان بتوانیم مشکلات دوطرف را مرتفع نمائیم.

دبیر اتاق اصناف شهرستان بابل در ادامه خطاب به رئیس شبکه بهداشت خاطرنشان کرد: اتاق اصناف شهرستان بابل دوبار به واحدهای صنفی اعلام نمود تا  پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند به شما بزرگواران این قول را می دهیم هر واحد صنفی این دستورالعمل بهداشتی را رعایت نکند بدون اخطار قبلی پلمب شوند .

وی در ادامه خطاب به روسای اتحادیه های صنفی چنین گفت : برای کنترل بیماری کرونا همه باید پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند تا کسب و کار مجددا تعطیل نگردد از شما بزرگواران انتظارداریم به واحدهای صنفی تحت پوشش سفارش اکید نمائید پروتکل های ابلاغی را دقیقا رعایت نمایند .

نبی زاده در ادامه ضمن تشکر از مساعی دکتر جوانیان و مهندس میرزایی خطاب به این عزیزان گفت : در بازدیدی که به اتفاق فرماندار ویژه شهرستان بابل از واحدهای صنفی بویژه رستورانهای سطح شهرستان  داشتیم بسیاری از واحدهای صنفی پروتکل های بهداشتی را رعایت می کردند و فرماندار ویژه هم از رعایت پروتکل های بهداشتی توسط بازاریان رضایت کامل داشتند .

درپایان  این نشست  پس از درخواست آقای ظرافت نائب رئیس اتاق اصناف شهرستان بابل از مسئولین شبکه بهداشت برای ارائه خدمات بهداشتی به میدان بار میوه و تره بار، دکتر جوانیان و مهندس میزرایی به سئوالات حاضرین در نشست درخصوص نحوه رعایت پروتکل های بهداشتی ، میزان فاصله گذاری در رستورانها – و زمان بازگشایی تالارها و نحوه برگزاری مراسم در این تالارها پاسخ دادند.