طراحی سایت
دوشنبه 20 مرداد 1399.
تاریخ شمسی :
الإثنين 21 ذو الحجة 1441.
تاریخ قمری :
Aug 10 2020.
تاریخ میلادی :

اوقات شرعی

آمار بازدیدکنندگان سایت

6036934
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
19
3569
3588
5952892
34626
125942
6036934

آی‌پی شما: 75.101.173.236
امروز: دوشنبه، 20 مرداد 1399

آرشیو


مطالب تا تاریخ مشخص شده آرشیومیشوند
  • از:
  • تا:

پیام تسلیت رئیس اتاق اصناف شهرستان بابل بمناسبت فرا رسیدن سالروز شهادت نهمین کوکب آسمان امامت و ولایت امام محمد تقی جواد الائمه (ع):


پیام تسلیت رئیس اتاق اصناف شهرستان بابل بمناسبت فرا رسیدن سالروز شهادت نهمین کوکب آسمان امامت و ولایت  امام محمد تقی  جواد الائمه (ع):

حاج حسین لعلی رئیس اتاق اصناف شهرستان بابل با ارسال پیامی فرا رسیدن سالروز شهادت نهمین کوکب آسمان امامت و ولایت  امام محمد تقی جواد الائمه (ع) را به رهبر فرزانه انقلاب ، مردم شهیدپرور و بازاریان ولایتمدار کشورمان تسلیت گفتند:

به گزارش روابط عمومی اتاق اصناف شهرستان بابل در قسمتی از پیام تسلیت رئیس اتاق اینگونه آمده است :

امام محمد تقی (ع) معروف به جواد الائمه ، در دهم رجب دیده به جهان گشود وپس از شهادت پدرش امام رضا (ع) در سال 203 قمری ، مقام منیع امامت را در هشت سالگی برعهده گرفتند و آن را به راستی و درستی هدایت و به مقصد عالی رسانید. مأمون خلیفه عباسی که همچون سایر خلفای بنی عباس از پیشرفت معنوی و نفوذ باطنی امامان معصوم و گسترش فضایل آنها در بین مردم هراس داشت سعی کرد پسر امام رضا (ع) را تحت مراقبت خاص خویش قرار دهد با همین منظر دختر خویش ام الفضل را به ازدواج امام جواد (ع ) درآورد تا مراقبی دائمی  از درون خانه بر امام گمارده باشد . نهمین امام شیعیان حضرت امام محمد تقى (ع) در كودكى عهده دار امر رهبری و امامت جامعه اسلامی شدند و درهمان زمان، دانش سرشار آن بزرگوار دوست و دشمن را به حیرت و شگفتى واداشت مناظرات علمی آنحضرت با شخصیت‌های بزرگ جهان اسلام و فتواهای دقیق ایشان درمسائل گوناگون علمی، در تاریخ پربارعلم همچون خورشیدی تابان بر تارک مکتب پویای تشیع می درخشد، از آنجایی که رسیدن به مقام امامت امت در سنین خردسالی با عقل ظاهربین گروهی از مردم قابل توجیه نبود، پرسش های دشوارو پیچیده ای مطرح می کردند تا به خیال خام خود، حضرت امام جواد (ع) را در میدان رقابت علمی شکست دهند اما امام جواد (ع) با پاسخ های روشن از این آزمون ها سربلند بیرون آمده و هرگونه تردید درمورد امامت خود را از بین برد و اصل امامت راتثبیت کرد. موقعیت سیاسی، نفوذ اجتماعی و فعالیت های گسترده امام جواد (ع) از نظر دست اندرکاران حکومت پنهان نبود. با همین منظرمعتصم خلیفه بعد ازمامون، پس از استقرار در مسند خلافت و بیعت گرفتن از مردم، بلافاصله به سراغ امام جواد (ع) رفت و درصدد کنترل ایشان برآمد. وی امام را به بغداد فراخواند و تحت نظر قرارداد تا از گسترش نفوذ سیاسی ـ اجتماعی امام (ع) جلوگیری کند، اما با نافرجام ماندن سیاست کنترل، خلیفه معتصم درصدد به شهادت رساندن امام برآمد. از این رو نخست درباریان را واداشت تا حضرت را متهم به قیام علیه حکومت کنند اما با شیوه هایی که امام در پیش گرفت، نقشه شوم آنان  نقش بر آب شد، سرانجام درعین ضعف و ورشکستگی سیاسی ـ اجتماعی، از نارضایتی همسر امام بهره بردند و او را عامل اجرای نقشه شوم معتصم ساختند. دستگاه ظلم و قساوت، امام را در سن 25 سالگی در بغداد به شهادت رساند. اینجانب خادم بازاریان شریف شهرستان بابل فرا رسیدن سالروز شهادت نهمین کوکب آسمان امامت و ولایت حضرت جواد الائمه (ع) را به رهبر فرزانه انقلاب – مردم شهید پرور و بازاریان ولایتمدار کشورمان تسلیت عرض نموده وازخداوند منان استمداد می طلبم به برکت وجود ذی جود ائمه اطهار(ع) به مردم کشورمان عزت بیشتری عنایت بفرمایند .