طراحی سایت
سه شنبه 6 خرداد 1399.
تاریخ شمسی :
الثلاثاء 4 شوال 1441.
تاریخ قمری :
May 26 2020.
تاریخ میلادی :

هیئت رییسه اتاق اصناف بابل

اوقات شرعی

آمار بازدیدکنندگان سایت

5782257
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
1757
2751
5704
5699019
89373
103011
5782257

آی‌پی شما: 18.206.187.81
امروز: سه شنبه، 06 خرداد 1399

آرشیو


مطالب تا تاریخ مشخص شده آرشیومیشوند
  • از:
  • تا:

برگزاری اولین اجلاسیه سال جاری اتاق اصناف شهرستان بابل :

 

اولین اجلاسیه سال 98 اتاق اصناف شهرستان بابل با حضور اعضای هیات رئیسه و روسای اتحادیه های صنفی در سالن اجتماعات اتاق برگزار شد.

در این اجلاس پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید، حاج حسین لعلی رئیس اتاق اصناف و رئیس اجلاس  طی سخنانی خطاب به روسای اتحادیه های صنفی شهرستان بابل  چنین گفت : خداوند منان را شاکرم این فرصت را داد در سالجاری هم درخدمت شما عزیزان روسای محترم اتحادیه های صنفی شهرستان بابل باشم،همانگونه که مستحضرید متاسفانه مردم خوبمان سال جدید را با سیل آغاز کردند و بسیاری از استانها و شهرهای کشورمان را سیل در برگرفت و خسارت سنگینی به مردم وارد کرد خوشبختانه مردم و بازاریان شریف شهرستان بابل به کمک سیل زدگان شتافتند و تا آنجا که در توان داشتند به این عزیزان کمک نمودند.

 وی افزود: هیات رئیسه اتاق اصناف شهرستان بابل بمنظور جمع آوری بیشتر کمک ها و یک کاسه نمودن کمک های بازاریان به سیل زدگان عزیز کشورمان، ستاد جمع آوری کمک های مردمی و بازاریان را در اتاق اصناف شهرستان بابل تشکیل داد، از شما روسای محترم اتحادیه های صنفی شهرستان بابل انتظارداریم کمک های جمع آوری شده را به این ستاد تحویل نمائید تا در قالب کاروانی از کمک های مردمی و بازاریان این شهرستان برای سیل زدگان عزیزمان ارسال گردد.

 رئیس اتاق اصناف شهرستان بابل درادامه با ارائه گزارشی ازروند ساخت برج اصناف یادآوردشد: با حمایت اتحادیه های صنفی عملیات اجرایی برج اصناف شهرستان بابل  ادامه دارد وساخت واحد های تجاری برج هم شروع شده است با توجه به هزینه سنگین ساخت برج،کمیسیون نظارت شهرستان بابل موافقت کرد قسمتی ازهزینه برج با واگذاری واحدهای تجاری تامین شود با همین منظر هیات رئیسه اتاق تلاش دارد با ساخت سریع واحدهای تجاری نسبت به تامین هزینه برج اقدام نماید تا عملیات اجرایی برج راکد نماند.

لعلی در ادامه با اعلام دستور کار اجلاس خطاب به حاضرین در اجلاسیه چنین گفت :  بنا به درخواست تعدادی از روسای محترم اتحادیه های صنفی شهرستان بابل درآخرین اجلاسیه سال گذشته مبنی بر در دستورکار قراردادن بحث آزاد دراجلاسیه، هیات رئیسه اتاق بمنظور اجابت خواسته بحق شما خوبان، در اجلاسیه امروز بحث آزاد پیرامون 9 محوررا دردستور کار اجلاس قرارداده است تا مورد تبادل نظر قرار گیرد، ازشما عزیزان انتظار داریم  پیرامون هر یک از محورها نقطه نظراتی دارید بفرمائید تا در تدوین برنامه های جامع اتاق، چراغ راه هیات رئیسه اتاق گردد.

 رئیس اجلاس درپایان 9 محور ارائه شده به  اجلاسیه برای اعلام نظر روسای اتحادیه های صنفی شهرستان بابل را قرائت وازاعضای اجلاس خواست پیرامون محورهای اعلام شده نقطه نظراتشان را اعلام نمایند.

در ادامه این جلسه نبی زاده دبیر اتاق اصناف شهرستان بابل ضمن خیرمقدم گویی به روسای اتحادیه های صنفی شهرستان بابل خطاب به آنها گفت: هیات رئیسه اتاق حسب درخواست شما بزرگواران بحث آزاد را در دستورکاراجلاس قرار داد تا پیشنهادات و نقطه نظرات شما برای توسعه بیشتر بازار در اجلاس ارائه شود امیدواریم با کمک هم بتوانیم برای توسعه بیشتر بازار شهرستان بابل گامهای اساسی برداریم.

وی افزود: از شما بزرگواران انتظارداریم راهکارهای اساسی برای  بهره وری بهینه درخصوص محورهای اعلام شده را اعلام نمائید تا در مسیر اعتلای اصناف بکار گرفته شود .

ظرافت نائب رئیس اول اتاق اصناف شهرستان بابل نحوه فروش واحدهای تجاری برج اصناف را اینگونه تشریح کرد و یادآورشد: پس از ساخت واحدهای تجاری  درخصوص فروش  بعضی از این واحدها برای  تامین هزینه برج اصناف تصمیم گیری خواهد شد.

 وی درادامه در خصوص چابک سازی اتحادیه های صنفی شهرستان بابل گفت : چابک سازی اتحادیه ها مورد تاکید ودرخواست کمیسیون نظارت شهرستان بابل است هیات رئیسه اتاق هم قول  مساعد داد این درخواست  را در سالجاری انجام دهد از شما روسای محترم اتحادیه های صنفی شهرستان بابل انتظار داریم نسبت به ارائه راهکارهای اساسی به هیات رئیسه اتاق در زمینه چاپک سازی اتحادیه اقدام تا پس از بررسی راهکارهای شما بزرگواران اقدام شود.

درادامه اجلاسیه روسای اتحادیه های صنفی خواستار ارائه گزارشی کامل از روند اجرایی ساخت برج اصناف شدند که مورد موافقت رئیس اجلاس قرار گرفت و آقای موعودی عضو کارگروه برج اصناف گزارشی از روند خرید و ساخت برج اصناف ارائه کرد .

وی گفت: تلاش می شود تا آخر تیرماه طبقه هم کف و اول این برج به اتمام برسد در طبقه اول ساختمان اداری اتاق اصناف و در طبقه هم کف 4 اتحادیه صنفی مستقر خواهند شد.

موعودی به نحوه مشارکت اتحادیه های صنفی برای ساخت برج اصناف اشاره کرد و یادآورشد: بیشتر اتحادیه های صنفی مبالغ سنگینی برای ساخت برج پرداخت کردند پیشنهاد بنده اینست دفاتر اتحادیه هایی که پول را پرداخت نمودند اول ساخته شود تا این اتحادیه ها بتوانند در برج مستقر شوند .

وی درخصوص واحدهای تجاری هم گفت: عملیات اجرایی واحدهای تجاری شروع شده و پس از اتمام ساخت،  تعدادی از این واحدها برای تامین هزینه ساخت برج اصناف به فروش گذاشته خواهد شد.

در ادامه این جلسه روسای اتحادیه های صنفی شهرستان بابل پیرامون نحوه ادامه عملیات اجرایی برج اصناف و نحوه ساخت و فروش واحدهای تجاری برج – نحوه چابک سازی اتحادیه ها نقطه نظراتشان را اعلام نمودند.

همچنین در این جلسه روسای اتحادیه های صنفی شهرستان بابل نقطه نظراتشان را در خصوص نحوه معرفی نمایندگان بند 3 اتحادیه های صنفی به هیات های حل اختلاف مالیاتی را اعلام داشتند وتعدادی از روسای اتحادیه های صنفی از عدم آگاهی مودیان مالیاتی از شرایط و نحوه پرداخت مالیات ابراز تاسف کردند و خواستار ارائه آموزش به مودیان از سوی اتحادیه ها شدند .

این عده عقیده داشتند مودیان مالیاتی بعلت عدم آگاهی از نحوه پرداخت مالیات با مشکلات زیادی مواجه اند و اگر آموزش صاحبان واحدهای صنفی سرلوحه کار قرار گیرد بسیاری از مشکلات مالیاتی این عزیزان مرتفع خواهد شد .

در پایان اجلاسیه روسای اتحادیه های صنفی ضمن استقبال ازبحث آزاد قرار دادن محورهای مهم در اجلاس، خواستار تداوم اینگونه جلسات جهت دستیابی به راهکارهای اساسی برای توسعه بازار شدند که مورد موافقت هیات رئیسه اتاق اصناف شهرستان بابل  قرار گرفت .